obrazek
Podatki
Ceny transferowe

Podmioty gospodarcze, które są powiązane ze sobą personalnie lub kapitałowo oraz świadczą wzajemne usługi mają obowiązek sporządzenia i posiadania dokumentacji podatkowej. Celem takiej dokumentacji jest udowodnienie fiskusowi że stosowane wzajemnie ceny ustalone są na poziomie rynkowym.

 

Jeżeli urząd uzna, że ceny nie są na poziomie rynkowym może oszacować dochód i określić domiar podatku.

Dokumentacja podatkowo minimalizuje to ryzyko.

 

Sankcją za nieprzedstawienie dokumentacji na żądanie organów podatkowych w ciągu 7 dni od dnia doręczenia żądania jest możliwość zastosowania 50% stawki podatku dochodowego w odniesieniu do określonej zaległości od oszacowanego przez fiskus dochodu.


Posiadamy bogate doświadczenie w sporządzaniu dokumentacji cen transferowych dla podmiotów powiązanych z różnorodnych branż.Usługa ta poprzedzona jest analizą prowadzonej działalności oraz szczegółowym wywiadem w siedzibie Klienta celem identyfikacji kluczowych uwarunkowań i czynników mających wpływ na ustaloną między jednostkami powiązanymi cenę. Na podstawie uzyskanych od Klienta informacji następuje przygotowanie dokumentacji wymaganej przepisami ustaw o podatku dochodowym. W ramach tej usługi wskazujemy obszary potencjalnego ryzyka podatkowego.


drukuj Wydrukuj tę stronę
58 500 87 01
Infolinia czynna w godzinach
od 9.00 - 16.00 od Pn - Pt.